Aktualności

Menu witryny

"Logowanie Internet Banking"

Odnośniki

Witamy na nowej stronie

Witamy na nowej stronie

Aktualności

W dniu 14 czerwca bieżącego roku w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przy ul. Chrobrego 31 odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Banki Spółdzielcze Wobec Wyzwań Współczesnego Rynku (Cooperative Banks Towards Challanges of Contemporary Market). Jej organizatorami byli Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku, Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu oraz Katedra Bankowości i Finansów Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Konferencja zgromadziła pokaźną liczbę gości, wśród których byli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Radomia Pan Jerzy Zawodnik, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych w Warszawie Pani Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu Spółdzielczej Grupy Bankowej Pan Ryszard Lorek czy Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie Pan Zdzisław Kupczyk. Otwarcia konferencji dokonali      Prof. UTHRad. dr hab. Jan Bednarczyk, pełniący funkcję Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Prawnego UTH w Radomiu oraz dr Krzysztof Sadurski piastujący stanowisko Prezesa Zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku. Następnie przystąpiono do wręczenia odznaczeń radomskiemu Uniwersytetowi, jego Wydziałowi Ekonomicznemu, a także pracownikom uczelni. Uchwałą Krajowej Rady Spółdzielczej, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymał Odznakę za zasługi dla spółdzielczości. Kapituła Odznaczeń Krajowego Związku Banków Spółdzielczych uhonorowała natomiast Odznaką za zasługi dla spółdzielczości bankowej Wydział Ekonomiczny UTH. Indywidualnie wyróżnieni zostali również pracownicy uczelni w osobach:

J.M. Rektora Prof. dr hab. inż. Zbigniewa Łukasika – odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka,

Prof. UTHRad. dr hab. Jana Bednarczyka – odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka,

dr Anety Kosztowniak – odznaczoną Srebrną Honorową Odznaką im. Franciszka Stefczyka,

dr Marzeny Teresy Sobol – odznaczoną Srebrną Honorową Odznaką im. Franciszka Stefczyka.

 

Po uroczystym otwarciu konferencji i wręczeniu odznaczeń, przystąpiono do głównego punktu obrad, którym były prelekcje związane z bogatą paletą zagadnień, wymogów i wyzwań z którymi musi się mierzyć bankowość spółdzielcza w Polsce. Wymiana doświadczeń, omawianie dynamicznej i wciąż zmieniającej się sytuacji na rynku finansowym czy też próby wyciągnięcia konstruktywnych wniosków, to z kolei elementy, które charakteryzowały długą i owocną dyskusję, jaka odbyła się po zakończeniu wygłaszania prelekcji.

Swojego zadowolenia z konferencji oraz aktywności jej uczestników w dyskusji nie krył Prezes Zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku dr Krzysztof Sadurski:

 

Jestem niezwykle zbudowany tą konferencją, która pokazała i utwierdziła mnie w przekonaniu, iż o tematach, problemach czy wyzwaniach z którymi spółdzielczość bankowa w Polsce musi sobie radzić, warto rozmawiać.  Są to zagadnienia niezwykle istotne i ważne dla lokalnych społeczności w naszym kraju, a wymiana doświadczeń w tym względzie odgrywa wielką, bardzo potrzebną rolę. Świadczy o tym fakt, że na naszą konferencję przybyli             i aktywnie w niej uczestniczyli goście z różnych zakątków Polski: z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania, Kielc czy Lublina. Taki stan rzeczy tylko i wyłącznie zachęca do organizowania kolejnych edycji konferencji, które mamy nadzieję będą systematycznie wzbogacane obecnością kolejnych znamienitych postaci, związanych            ze środowiskiem bankowości spółdzielczej i to nie tylko z Polski.

 

  [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  • [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]

wstecz

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.