Aktualności

Menu witryny

"Logowanie Internet Banking"

Odnośniki

Aktualności
Tarczy Finansowej PFR 2.0 - INFORMACJE

Tarcza 2.0

 

Szanowni Państwo,

 

Przekazujemy informację, że Zarząd PFR wskazał dodatkowy termin składania wniosków dla Klientów MŚP dla Tarczy 2.0, którzy nie złożyli/nie złożą skutecznie wniosku o umorzenie do 15.01.2022 roku.

 

Klienci MŚP dla Tarczy 2.0 będą mogli składać wnioski w dodatkowym terminie od 18-19.01. (udostępnienie uzależnione od wgrania predefinicji przez PFR) do 23.01 włącznie (niedziela).

 

W związku z licznymi błędami w przekazywanych plikach JPK, przypominamy poniżej kwestie związane z wymaganiami dotyczącymi plików JPK jakie należy załączyć do wniosku o umorzenie dla MŚP:

 

Pliki JPK:

  • Beneficjent przed podpisaniem Dokumentu, powinien przekazać załącznik/załączniki za poszczególne okresy 11-12.2020 r. oraz 1-3.2021:
    • w przypadku podmiotów prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów – JPK_PKPiR,
    • w przypadku podmiotów prowadzących księgi rachunkowe – JPK_KR
  • Beneficjent może sprawdzić poprawność plików JPK korzystając ze strony internetowej: https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client

 

Przypominamy, że PFR akceptuje pliki JPK wyłącznie w formacie .XML oraz .XML spakowane w formacie .ZIP

W subwencji dla MŚP, Beneficjenci  muszą złożyć  Oświadczenia o rozliczeniu subwencji  wraz z kalkulatorem , który służy jako narzędzie do wyliczenia poprawności otrzymanej subwencji –oświadczenia te  będą dostępne w bankowości elektronicznej.

Ponadto informujemy, że organizowane są szkolenia dla Beneficjentów MŚP-  prosimy o zapoznanie się na stronie  PFR.      

Jak również pod bezpośrednim linikiem do szkoleń online PFR.      

wstecz

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.