Aktualności

Informacja

Ostrzegamy o kradzieżach pod przykrywką sprzedaży na serwisach typu Allegro, OLX, Vinted. Czytaj więcej!!! LOKATA 5,20 % na 1 miesiąc !!!, !!! LOKATA 5,30 % na 3 miesiące !!!

Menu witryny

"Logowanie Internet Banking"

Wyłudzenia z kont bankowych

Informujemy, że w ostatnim czasie nasiliły się ataki Fraudowe na klientów banków.

OSTRZEGAMY O KRADZIEŻACH POD PRZYKRYWKĄ SPRZEDAŻY NA SERWISACH TYPU ALLEGRO, OLX, VINTED... .

PODANIE DANYCH DO BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ, KODU BLIK, NUMERU KARTY CZY PINU PROWADZI DO UTRATY ŚRDOKÓW NA RACHUNKU.
DANE TE NIE MOGĄ BYĆ UDOSTĘPNIANE W ŻADENJ SYTUACJI!!!!!

 

PONADTO PROSIMY O NIE WCHODZENIE W ŻADNE LINKI WYSYŁANE DO PAŃSTWA NA  KOMUNIKATORY NP. WHATSAPP-a ..., CZY OD FIRM KURIERSKICH NP. DHL, DPD..., JAK RÓWNIEŻ W SMS-ach.
PONIEWAŻ TO UMOŻLIWIA PRZEJĘCIE KONTROLI NAD WASZYMI URZĄDZENIAMI!!!

 

JAK RÓNIEŻ PROSIMY O CZYTANIE TREŚCI SMS-ów AUTORYZUJĄCYCH, PONIEWAŻ W NICH JEST ZAPISAEN CO PAŃSTWO AUTORYZUJĄ W DANJE CHWILI! I DO CZEGO DAJEMY DOSTĘP!

 

Poniżej przedstawiam przykładowy atak, jak hakerzy próbują wydostać dane od Państwa, czy z za pośrednictwem strony, aplikacji czy też rozmowy telefonicznej:

 1. Popularne portale i np. płatność BLIK

  bG6NLsU0Jvb4CJHb2H0O5t8r0iSKZ1v53XLeoEShbBMqUdEmClR43kMk4nc1RmOktqRROxbL9LXXHNAIagUOEgFEto+xJl9wz08V5DhHQuqsagTJCoAxJl0THjB5IPSTp2svnhRm4y+i30l3RCGgENAIHgEC2ffcAuqKb1AgccgTKmHQdcmR19zUCGgGNgEZAI6AR0AgoCPwHOoVE44OmDkEAAAAASUVORK5CYII=
 2. I Tu już pierwsze zastanowienie ponieważ za płatności płacimy za pośrednictwem portalu a nie dodatkowych danych!
  P3c3XIGULsWWAAAAAElFTkSuQmCC
 3. Kolejny krok to strona na której jesteśmy gdy dokonujemy transakcji lub zakupów, Obecnie podstawione strony mają już certyfikaty więc „zamknięta kłódka” nie daje pewności! Ale adres dla którego jest wystawiony już tak!!!

  ASVZjglRfz4uAAAAAElFTkSuQmCC

Jak widać domena jest na .xyz! A nie np. .pl, .com …

 1. Podstawione płatności bankowych, jak widać już są niebezpieczne oraz na domenie hakerskiej!

HMlti5JFvAsUOF5SQWMh8P87ecjHBXeKNQAAAABJRU5ErkJggg==

 1. Teraz przedstawiamy przykłady jak hakerzy wyłudzają od Państwa dane, o które Bank i żadne portal nie woła podczas płatności.

  B4STuY7zKwxTAAAAAElFTkSuQmCC

Jak widać tu zarówno proszą o login, hasło jak i nr PESEL, podanie takich danych nie tylko daje dostęp do państwa konta ale pozwala wykorzystać państwa dane w dalszych procesach, jak zakładanie kont branie pożyczek itp…

 1. Dla łatwiejszego dostępu i znalezienia państwa proszą o Nazwę Banku i jeszcze dodatkowo o kod autoryzacji co daje im np. instalacje u siebie dowolnego urządzenia, aplikacji lub już zautoryzowanie jakieś własnej transakcji! I widać że cały czas są Państwo na podstawionej niebezpiecznej stronie hakerskiej z domeny .xyz

  MWwPWA5YNfMAAAAASUVORK5CYII=
 2. Idąc dalej, gdy są państwo na podstawionej stronie, i gdy państwo chcą uzyskać np. zapłatę za sprzedane rzeczy Potrafią poprosić o wszystkie dane z karty! CO JEST NIEDOPUSZCZALNE!

  wcBEy+FfAAAAAElFTkSuQmCC

Podanie takich danych daje wszelkie możliwości płacenia państwa kartą w serwisach gdzie można użyć karty! A mając aplikację mobilną bądź portfel cyfrowy, wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach!

 1. Często aby ułatwić sobie wypłatę z państwa kont, proszą o stan jego, Co oczywiście też jest niedopuszczalne, BO NIKT NIGDY NIE PROSI O STAN PAŃSTWA ŚRODKÓW NA RACHUNKU!