Aktualności

Menu witryny

"Logowanie Internet Banking"

Odnośniki

Konferencja "Ku Dobru Wspólnemu..."

12 kwietnia 2019 r. w 150 rocznicę powstania spółdzielczości spożywców na ziemiach polskich, w Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” odbyła się ogólnopolska konferencja pt. „Ku dobru wspólnemu…”, współfinansowana przez Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku oraz SGB Bank S.A. w Poznaniu. Wśród prelegentów i spółdzielców, którzy przybyli na przedmiotowe wydarzenie był również Prezes Zarządu P-MBS w Jedlińsku dr Krzysztof Sadurski.

Szkolenie KREATYWNE BEZPIECZEŃSTWO NOWOCZESNEGO BANKUW dniu 12 stycznia 2019 r. w siedzibie Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku odbyła się kolejna edycja szkolenia „Kreatywne Bezpieczeństwo Nowoczesnego Banku”.
II Międzynarodowa Konferencja "Banki Spółdzielcze Wobec Wyzwań Współczesnego Rynku"W 2018 r. w Auli Głównej przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przy ul. Chrobrego 31 odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Banki Spółdzielcze Wobec Wyzwań Współczesnego Rynku. Strategie Rynkowe Banków Spółdzielczych. Współorganizatorem tego wydarzenia był Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku.
Odznaczenie z rąk ks. biskupa Henryka Tomasika
  • źródło: www.radioplus.com.pl
W dniu 16 września 2018 r. w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu biskup radomski ks. Henryk Tomasik celebrował mszę świętą z okazji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu oraz za 25 lat działalności Radia Plus Radom.
Wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego

W dniu 6 września br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik złożył na ręce dr Krzysztofa Sadurskiego - Prezesa Zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku Dyplom Uznania dla banku, za jego wkład w promowanie ruchu spółdzielczego i rozwój gospodarczy województwa mazowieckiego.

ROZDAJEMY NAGRODY

W dniu 20 sierpnia odbył się Festyn Rodzinny Parafii Lisów 2017. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in. występy zespołów ludowych, zawody sportowe, pokazy strażackie, pokaz tresury psów. Ponadto można było wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku, w którym do wygrania były: termoizolacyjny kosz piknikowy, piłka do siatkówki plażowej, koc, plecak, parasolka, torba sportowa oraz monografia P-MBS w Jedlińsku. W wyniku prawidłowo udzielonych odpowiedzi na pytania dotyczące naszego Banku, nagrody trafiły w ręce 4 szczęśliwców.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „BANKI SPÓŁDZIELCZE WOBEC WYZWAŃ WSPÓŁCZESNEGO RYNKU”

W dniu 14 czerwca bieżącego roku w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przy ul. Chrobrego 31 odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Banki Spółdzielcze Wobec Wyzwań Współczesnego Rynku (Cooperative Banks Towards Challanges of Contemporary Market). Jej organizatorami byli Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku, Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości UTH w Radomiu oraz Katedra Bankowości i Finansów Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Konferencja zgromadziła pokaźną liczbę gości, wśród których byli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Radomia Pan Jerzy Zawodnik, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych w Warszawie Pani Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu Spółdzielczej Grupy Bankowej Pan Ryszard Lorek czy Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie Pan Zdzisław Kupczyk. Otwarcia konferencji dokonali      Prof. UTHRad. dr hab. Jan Bednarczyk, pełniący funkcję Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Prawnego UTH w Radomiu oraz dr Krzysztof Sadurski piastujący stanowisko Prezesa Zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku. Następnie przystąpiono do wręczenia odznaczeń radomskiemu Uniwersytetowi, jego Wydziałowi Ekonomicznemu, a także pracownikom uczelni. Uchwałą Krajowej Rady Spółdzielczej, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymał Odznakę za zasługi dla spółdzielczości. Kapituła Odznaczeń Krajowego Związku Banków Spółdzielczych uhonorowała natomiast Odznaką za zasługi dla spółdzielczości bankowej Wydział Ekonomiczny UTH. Indywidualnie wyróżnieni zostali również pracownicy uczelni w osobach:

J.M. Rektora Prof. dr hab. inż. Zbigniewa Łukasika – odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka,

Prof. UTHRad. dr hab. Jana Bednarczyka – odznaczonego Złotym Krzyżem Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka,

dr Anety Kosztowniak – odznaczoną Srebrną Honorową Odznaką im. Franciszka Stefczyka,

dr Marzeny Teresy Sobol – odznaczoną Srebrną Honorową Odznaką im. Franciszka Stefczyka.

 

Po uroczystym otwarciu konferencji i wręczeniu odznaczeń, przystąpiono do głównego punktu obrad, którym były prelekcje związane z bogatą paletą zagadnień, wymogów i wyzwań z którymi musi się mierzyć bankowość spółdzielcza w Polsce. Wymiana doświadczeń, omawianie dynamicznej i wciąż zmieniającej się sytuacji na rynku finansowym czy też próby wyciągnięcia konstruktywnych wniosków, to z kolei elementy, które charakteryzowały długą i owocną dyskusję, jaka odbyła się po zakończeniu wygłaszania prelekcji.

Swojego zadowolenia z konferencji oraz aktywności jej uczestników w dyskusji nie krył Prezes Zarządu Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku dr Krzysztof Sadurski:

 

Jestem niezwykle zbudowany tą konferencją, która pokazała i utwierdziła mnie w przekonaniu, iż o tematach, problemach czy wyzwaniach z którymi spółdzielczość bankowa w Polsce musi sobie radzić, warto rozmawiać.  Są to zagadnienia niezwykle istotne i ważne dla lokalnych społeczności w naszym kraju, a wymiana doświadczeń w tym względzie odgrywa wielką, bardzo potrzebną rolę. Świadczy o tym fakt, że na naszą konferencję przybyli i aktywnie w niej uczestniczyli goście z różnych zakątków Polski: z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania, Kielc czy Lublina. Taki stan rzeczy tylko i wyłącznie zachęca do organizowania kolejnych edycji konferencji, które mamy nadzieję będą systematycznie wzbogacane obecnością kolejnych znamienitych postaci, związanych ze środowiskiem bankowości spółdzielczej i to nie tylko z Polski.

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.